Canna CalMag Agent

( ilość produktów: 2 )

Zapobiega niedoborom wapnia i magnezu w roślinach

Dzięki CANNA CalMag Agent, hodowcy roślin otrzymują produkt, który nie tylko zaspokaja potrzeby roślin w zakresie wapnia i magnezu, ale także stanowi kluczowy element w osiągnięciu sukcesu w uprawie. Odpowiednia ilość składników odżywczych jest niezbędna dla zdrowia roślin, a CANNA CalMag Agent dostarcza je w optymalnych proporcjach. 

Canna CalMag Agent - wapń i magnez dla roślin

Niedobory składników odżywczych mogą prowadzić do wielu problemów w rozwoju roślin. CANNA CalMag Agent skutecznie zwalcza niedobory wapnia i magnezu, zapobiegając problemom, takim jak żółknięcie liści, słaba struktura komórek i ograniczony wzrost.

Kiedy stosować Canna CalMag Agent?

CANNA CalMag Agent jest produktem, który warto stosować w sytuacjach, gdy rośliny wykazują objawy niedoboru wapnia i magnezu lub gdy używamy miękkiej lub pozbawionej minerałów wody do nawadniania. Ponadto, jeśli rośliny są uprawiane w systemach hydroponicznych lub w podłożach bezglebowych, CalMag Agent jest szczególnie korzystny, ponieważ w takich systemach rośliny często mają trudności z pobieraniem wapnia i magnezu. W przypadku stosowania świateł o wysokiej intensywności lub przy intensywnym wzroście roślin, CalMag Agent pomoże w zapewnieniu odpowiednich poziomów tych kluczowych składników mineralnych, wspomagając zdrowy rozwój i obfite plony.

Dawkowanie i stosowanie - jak używać?

CANNA CalMag Agent jest produktem, który powinno się stosować z umiarem i precyzją, aby zapewnić optymalne wyniki. 

  • Przed użyciem mocno wstrząśnij.
  • Napełnij wodą (20-22 °C) zbiornik na składniki odżywcze.
  • Dodawaj CANNA CALMAG AGENT w ilości 0,1 – 0,5 ml na litr aż EC wyniesie 0,4 mS/cm. Na przygotowany roztwór wody dodaj standardowo zalecane składniki odżywcze oraz dodatki.

 Ważne jest monitorowanie reakcji roślin na dodatek CalMag, aby uniknąć nadmiaru wapnia i magnezu, co mogłoby mieć negatywny wpływ na rośliny. CalMag Agent jest szczególnie przydatny w przypadku stosowania wody o niskiej zawartości minerałów, takiej jak odwrócona osmoza (RO) lub miękka woda, gdyż pomaga w równoważeniu składników odżywczych. Może być stosowany zarówno w fazie wzrostu, jak i kwitnienia rośliny, wpływając pozytywnie na rozwój i wydajność uprawy.

Canna CalMag Agent dla hydroponiki - woda RO

Dla hodowców korzystających z wody o niskiej zawartości minerałów, takiej jak woda RO, CANNA CalMag Agent jest niezbędny do optymalizacji systemu nawodnień. Pomaga w dostosowaniu poziomu składników odżywczych w wodzie, co przyczynia się do zdrowszych i silniejszych roślin. Dodatkowo, jest kluczowy w zabezpieczaniu systemu nawodnień przed niedoborami minerałów, zapewniając roślinom niezbędne składniki odżywcze dla ich prawidłowego rozwoju.

Wapń - budulec dla Twoich roślin

Wapń pełni kluczową rolę w budowie i wzmacnianiu ścian komórkowych roślin. CANNA CalMag Agent dostarcza roślinom wapnia, który jest niezbędny dla zdrowego rozwoju korzeni i ogólnego wzrostu. 

Magnez - serce fotosyntezy

Magnez jest centralnym elementem chlorofilu i odgrywa istotną rolę w procesie fotosyntezy. Dzięki CANNA CalMag Agent, magnez jest dostarczany roślinom w odpowiednich ilościach, co przyczynia się do zwiększenia ich zdolności do produkcji energii i wspomaga kwitnienie

Suplement magnezu i wapnia dla roślin

CANNA CalMag Agent to specjalnie sformułowany produkt, który skutecznie dostarcza wapnia i magnezu do roślin. Wapń i magnez są niezbędne dla zdrowego wzrostu i kwitnienia roślin, a ich niedobór może prowadzić do problemów z rozwojem i obniżenia plonów. Stosując CANNA CalMag Agent, można skutecznie zapobiegać tym niedoborom i zapewnić roślinom niezbędne składniki odżywcze.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel